Αρέσει στο παιδάκι σας να ασχολείται με την κουζίνα και τα κουζινικά σας γενικότερα; (Θα μου πείτε και ποιο παιδί δεν θέλει;). Ήρθε η ώρα να του φτιάξετε μία λειτουργική κουζίνα με τα “όλα της”! Πανέμορφη κουζίνα απο χαρτόκουτα για ατέλειωτες ώρες χαράς και διασκέδασης! Ένας ωραίος τρόπος να περάσετε ένα Σαββατοκύριακο με το μικρό σας, παίρνοντας μέρος στη διαδικασία της κατασκευής.
Οι επιλογές και οι παραλλαγές είναι αμέτρητες αρκεί να υπάρχει φαντασία και χρόνος. Μπορείτε να φτιάξετε τα βασικά ράφια και τους πάγκους και μετά να το εξοπλίσετε με τα “ηλεκτρικά“, ψυγείο, κουζίνα κτλ. Για να ομορφύνετε την κατασκευή μπορείτε να την ντύσετε με διάφορα υφάσματα όπως πχ κουρτινάκια. Στο τέλος προσθέστε πλαστικά πιατάκια, ποτηράκια, κουτάλες, κατσαρολάκια που δεν θέλετε πια και έχετε ένα ολοκληρωμένο νοικοκυριό!!!
Τέλος γεμίστε το ψυγείο με πλαστικά φρούτα και λαχανικά και με διάφορα ταπεράκια που δεν θέλετε.
via amazinginteriordesign
Για ατέλειωτες ώρες χαρά και παιχνιδιού.!!! Καλή κατασκευή!
Visited 12 times, 1 visit(s) today
© Απαγορεύεται η αναδημοσίευση χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη ή χωρίς τοποθέτηση ενεργού link της πηγής σε εμφανές σημείο
Ακολουθήστε το Toftiaxa.gr στο
Google News και πατήστε το αστεράκι για να μπουμε στα αγαπημένα σας και να τα μαθαίνετε όλα πρώτοι!