Σε όλους λίγο πολύ θα μας άρεσε να ζούσαμε έστω και για λίγο σε ένα μαγικό νεραϊδόκοσμο. Να περιηγηθούμε σε μέρη που βλέπουμε μόνο σε ταινίες με νεράιδες και ξωτικά!
Τώρα για φανταστείτε ένα παιδί που η φαντασία του τρέχει με την 100πλάσια ταχύτητα απο τη δική μας πόσο θα μπορούσε να χαρεί όταν θα αποκτούσε το δικό του νεραϊδόκηπο! Τι ιστορίες θα έπλαθε με το νου του και πόσο πολύ θα αναπτύσσονταν οι δεξιότητες και η δημιουργικότητα του με αυτή την κατασκευή. Ένας όμορφος τρόπος να διδάξουμε στα παιδιά μας πώς δημιουργήθηκε η φύση και τα φυτά και πόσο πρέπει να τα φροντίζουμε και να τα προστατεύουμε.
Δείτε Διαφορες ιδέες για το δικό σας νεραϊδόκηπο!
Μπες στην κοινότητα! Είμαστε στο Viber Για να ενημερώνεσαι πρώτος για τα πάντα!
images apartmenttherapy
Visited 22 times, 1 visit(s) today
© Απαγορεύεται η αναδημοσίευση χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη ή χωρίς τοποθέτηση ενεργού link της πηγής σε εμφανές σημείο
Ακολουθήστε το Toftiaxa.gr στο
Google News και πατήστε το αστεράκι για να μπουμε στα αγαπημένα σας και να τα μαθαίνετε όλα πρώτοι!